I. „ WIOSNA W BOCIANIM GNIEŻDZIE”
II. „WIOSNA NA WIEJSKIM PODWÓRKU”
III „KOLOROWA WIELKANOC”
- „Wiosna – aktywna i radosna” – będziemy wesoło i bezpiecznie bawić się na świeżym powietrzu, obserwować jak przyroda budzi się do życia, przeprowadzimy proste eksperymenty, obserwacje drzew, kwiatów, owadów bez ingerowania w ich życie.
- „Wiosenne zabawy plastyczne” - poznamy nowe techniki plastyczne; będziemy mieszać farby aby uzyskać różne odcienie zieleni, dowiemy się co trzeba zrobić, aby otrzymać pastelowe barwy, rozwiniemy umiejętności poprawnego trzymania pędzla, kredki, nożyczek, lepienia, wycinania, klejenia, konstruowania, łączenia różnych elementów.Będziemy tworzyć prace plastyczne wg własnej inwencji twórczej i prace wg podanego wzoru, nauczymy się, jak krok po kroku narysować bociana, żabę i zwierzęta z wiejskiego podwórka. Będziemy tworzyć własne kolorowe obrazki. Poznamy różne sposoby zdobienia jajek, wykorzystamy jedną z nich do ozdobienia „Pisanki dla rodziców”.
- „Wiosenne zabawy muzyczne”- będziemy brać udział w zabawach przy muzyce, tańczyć, grać na instrumentach, współtworzyć opowieści ruchowe, rozwijać własną ekspresję i improwizować, reagować na zmianę tempa, rytmu i dynamiki i nastroju. Utrwalimy krok poleczki i walczyka. Poznamy nowe piosenki, które będziemy śpiewać w grupie i solo.
- „Słucham, myślę, mówię” – będziemy wypowiadać się w oparciu o obserwacje, ilustracje, wysłuchane wiersze, opowiadania, bajki i filmy edukacyjne, zgłaszać chęć zabrania głosu, z uwagą wsłuchiwać się w wypowiedzi innych. Wzbogacimy czynny język i wiedzę na temat życia bocianów, zwierząt z wiejskiego podwórka i wielkanocnych tradycji ludowych.
- „Czytanie na dywanie” – wysłuchamy wiele nowych bajek terapeutycznych, które pozwolą nam uporać się z negatywnymi emocjami, zrozumieć uczucia własne i uczucia innych. (Bajki pomagajki, Bajki na dobry klimat w grupie, Kostka i Bruno, Piaskowy Wilk, Opowiadania do chichotania,).
- „Brzydkie kaczątko” - poznamy nową bajkę muzyczną, Poćwiczymy pamięć, uważność i koncentrację Spróbujemy wczuć się w sytuację kaczątka, zrozumieć co to jest akceptacja i tolerancja dla inności. Będziemyszukać analogicznych sytuacji, wyciągać wnioski, formułować złożone wypowiedzi, łączyć przyczyny ze skutkiem. dostrzegać dobro, prawdę i piękno oraz zło w postępowaniu innych. Zrobimy teatrzyk kukiełkowy, będziemy odgrywać role bohaterów bajki. Samodzielnie zrobimy papierowe kukiełki.
- „Zwierzęta z wiejskiej zagrody” - będziemy liczyć, przeliczać, stosować liczebniki główne i porządkowe porównywać, mierzyć, określać położenie przedmiotów na, pod, za, między, obok, nad; posługiwać się określeniami : mały- mniejszy, duży – większy, długi- dłuższy, krótki - krótszy, określać strony lewa i prawa, posługiwać się zwrotami w prawo, w lewo podczas zabaw orientacyjnych. Wykorzystamy liczmany – zwierzęta wiejskie.
- „Konstrukcje” - zbudujemy domy, zagrody, ozdobne bramy i dróżki wykorzystując wcześniej zdobytą wiedzę, zwrócimy uwagę na precyzyjne łączenie klocków, tak aby zapewnić bezpieczeństwo zwierzętom w zagrodach. Wykorzystamy gumowe zwierzątka i własne budowle do wspólnej zabawy tematycznej” Na wiejskim podwórku”
- Z radością będziemy oczekiwać na rodzinne święta, poznawać ludowe tradycje, sprawiać swoją twórczością radość najbliższym, wzmacniać więzi rodzinne.
- Będziemy kontynuować inne moduły z programu „Klucz do uczenia się”, takie jak Matematyka sensoryczna; Ty, ja, świat; Gry rozwijające; Ruch ekspresyjny, które wzmocnią naszą samoregulację i dadzą nam narzędzia do uczenia się.