- „Brzydkie Kaczątko i życie na wsi” – będziemy słuchać i oglądać bajkę oraz wypowiadać się na jej temat. Będziemy zgłaszać chęć zabrania głosu. Będziemy rozmawiać o emocjach bohaterów i poznawać ich zachowanie . Poznamy pracę rolnika.
- „Wiosenne zabawy muzyczne” – będziemy brać udział w zabawach przy muzyce, poznawać nowe piosenki o tematyce wiosennej, tańczyć, grać na instrumentach perkusyknych: klawesach i grzechotkach oraz na dzwonkach. Rozwijać ekspresję muzyczną, reagować na zmiany w muzyce ruchem swojego ciała.
- „Wiosenne obserwacje i sadzonki kwiatów ” – przeprowadzimy obserwacje drzew i roślin
w ogrodzie , poznamy nazwy niektórych wiosennych kwiatów i roślin. Będziemy obserwować wzrost posianych i posadzonych kwiatów w zielonych kącikach.
- „Woda i jej znaczenie dla roślin i zwierząt” - Poznamy zasady obiegu wody w przyrodzie.
Obejrzymy film edukacyjny „Krążenie wody w przyrodzie”, „Podróż kropli wody”. Będziemy oszczędzać wodę i dbać o czystość wody.
- „Słoneczna Biblioteka” Naturalna metoda czytania. Poznamy przygody konia, krowy oraz żółwika. Będziemy dobierać podpisy do obrazków oraz czytać. Będziemy tworzyć wspólne książeczki. Burza” oraz „Żółwiątko”.
- „Wiosenne zabawy plastyczne ” - poznamy nowe techniki plastyczne : „mokre
w mokrym” i stemplowanie. Będziemy malować farbami akwarelowymi i pastelami. Będziemy mieszać farby i tworzyć nowe kolory i odcienie . Wykorzystamy dłonie i palce do namalowania zwierząt i kolorowych pisanek. Będziemy lepić z masy solnej .
- Będziemy tworzyć różne prace wg wzoru i wg własnej inwencji twórczej. Rozwiniemy sprawność manualną ( trzymanie kredki, nożyczek, lepienie, wycinanie, darcie papieru, zwijanie kulek z papieru łączenie różnych elementów). Nauczymy się rysować i malować zajączki oraz kurczaki i inne ulubione zwierzątka. Zrobimy je z papieru, kartonu i rolki.
- Wiosenne zabawy matematyczne”- będziemy bawić się i liczyć w dostępnym sobie zakresie, tworzyć zbiory, nazywać je, dobierać do pary na podstawie: wielkości, koloru
i rodzaju. Będziemy rozpoznawać i nazywać podstawowe figury geometryczne (koło, kwadrat, trójkąt, owal, prostokąt).
- Podczas zabaw z „Klucza do uczenia się” - będziemy rozwijać samoregulację
i myślenie przyczynowo - skutkowe, rozwijać kreatywność, ciekawość, doświadczać
i eksperymentować . Będziemy ćwiczyć koordynację wzrokowo ruchową,.
- „Konstrukcje”– będziemy budować domy, drogi i ogrodzenia dla zwierząt. Będziemy utrwalać nazwy klocków oraz segregować je wg kształtu i wielkości. Wykorzystamy ciężarówki do przewożenia (sześcian, walec, stożek, deska, cegiełka, mostek) .