1. „Brzydkie Kaczątko i życie na wsi” – będziemy  słuchać i oglądać  bajkę  oraz wypowiadać się na jej temat. Będziemy  zgłaszać chęć zabrania głosu. Będziemy rozmawiać o emocjach bohaterów i  poznawać ich zachowanie . Poznamy pracę rolnika.

 

  1. Wiosenne zabawy  muzyczne” – będziemy brać udział w zabawach przy muzyce, poznawać nowe piosenki o tematyce wiosennej, tańczyć, grać na instrumentach perkusyknych: klawesach  i grzechotkach oraz na dzwonkach. Rozwijać ekspresję muzyczną, reagować na zmiany w muzyce  ruchem  swojego ciała.

 

  1. Wiosenne obserwacje i sadzonki kwiatów ” – przeprowadzimy obserwacje  drzew i roślin
    w ogrodzie , poznamy nazwy niektórych wiosennych kwiatów i roślin. Będziemy obserwować  wzrost posianych i posadzonych kwiatów w zielonych  kącikach.

 

  1. „Woda i jej znaczenie dla roślin i zwierząt” - Poznamy zasady obiegu wody w przyrodzie.
     Obejrzymy film edukacyjny „Krążenie wody w przyrodzie”, „Podróż kropli wody”. Będziemy  oszczędzać wodę i dbać o czystość wody.

 

  1. „Słoneczna Biblioteka” Naturalna metoda czytania. Poznamy przygody konia, krowy oraz  żółwika. Będziemy dobierać podpisy do obrazków oraz czytać. Będziemy tworzyć wspólne książeczki. Burza” oraz „Żółwiątko”.

 

  1. „Wiosenne zabawy plastyczne ” - poznamy nowe techniki plastyczne : „mokre 
    w mokrym” i stemplowanie. Będziemy malować farbami akwarelowymi i pastelami. Będziemy mieszać farby  i tworzyć nowe  kolory i odcienie . Wykorzystamy dłonie i palce do namalowania zwierząt i  kolorowych pisanek.  Będziemy lepić z masy solnej .

 

  1. Będziemy tworzyć różne prace wg wzoru i wg własnej inwencji twórczej. Rozwiniemy sprawność manualną ( trzymanie kredki, nożyczek, lepienie, wycinanie, darcie papieru, zwijanie kulek z papieru łączenie różnych elementów). Nauczymy się rysować i malować zajączki oraz kurczaki i inne ulubione zwierzątka.  Zrobimy je  z papieru, kartonu  i rolki.  

 

  1. Wiosenne zabawy matematyczne”- będziemy bawić się i liczyć w dostępnym sobie zakresie, tworzyć zbiory, nazywać je,  dobierać do pary na podstawie: wielkości, koloru
    i rodzaju. Będziemy rozpoznawać i nazywać  podstawowe figury geometryczne (koło, kwadrat, trójkąt, owal, prostokąt).

 

  1. Podczas zabaw z „Klucza do uczenia się” - będziemy rozwijać samoregulację
    i myślenie przyczynowo - skutkowe, rozwijać kreatywność, ciekawość, doświadczać
    i eksperymentować . Będziemy ćwiczyć koordynację wzrokowo ruchową,.

 

  1. „Konstrukcje”– będziemy budować domy, drogi i  ogrodzenia dla zwierząt. Będziemy utrwalać nazwy klocków  oraz segregować je  wg kształtu  i wielkości. Wykorzystamy  ciężarówki do przewożenia  (sześcian,  walec, stożek, deska, cegiełka, mostek) .