Język angielski - Przedszkole nr 5

Przedszkole nr 5 "Róża Wiatrów"

Drodzy rodzice!
  • W poniższych zakładkach z kategoriami wiekowymi, znajdziecie propozycje zabaw na poszczególne dni tygodnia oraz słownictwo związane z aktualnym działem
  • z zakładki Karty obrazkowe, gry, zabawy będziecie mogli pobrać aktualne karty obrazkowe, gry, zabawy i karty pracy dla waszych dzieci (do druku)
  • Poniżej przedstawiam jeszcze spis przykładowych zabaw z kartami obrazkowymi do urozmaicenia lub dodania wedle uznania.

Zachęcam nawet do codziennej zabawy z angielskim ! :) 

Pozdrawiam !
Milena Jurczenia
Propozycje zabaw z kartami obrazkowymi:
1. What is missing?
Przedstawiamy wszystkie karty obrazkowe. Prosimy dziecko o zamknięcie oczu. Możemy użyć angielskiego zwrotu "Close your eyes, please". W tym czasie zabieramy jedną kartę i pytamy co zniknęło "What is missing?"
2. Make a tower
Ustawiamy wieżę. Można wykorzystać kubeczki lodowe/plastikowe/papierowe. Prosimy dziecko, aby po kolei wybierało karty obrazkowe i ustawiało na kolejne kubeczki do góry. Po ustawieniu wszystkich, zdmuchujemy wieżę. Jeżeli w trakcie zabawy wieża się zniszczy, rozpoczynamy od nowa.
3. Spin the bottle
 Kręcimy butelką. Karty układamy w kole. Na środek kładziemy butelkę i kręcimy nią. Możemy użyć angielskiego zwrotu "Spin the bottle". Na którą kartę wskaże butelka, mówimy jej nazwę po angielsku.
4. Podświetlane karty
W miarę możliwości zasłaniamy rolety/zasłony w pokoju. Odwracamy kartę tyłem i podświetlamy delikatnie latarką. Po ukazaniu części obrazka dziecko zgaduje co to jest.
5. Change your voice
Wymawiamy nazwy ze zmienionym głosem, z różną miną, z gestykulacją.
6. Where is a flashcard?
Umieszczamy trzy karty pod trzeba talerzami (Można lekko podkleić, np. plasteliną). Zmieniamy położenie talerzy, a dziecko losuje jeden z nich. Odkrywamy i wymawiamy po angielsku odkryta kartę.
7. Na powtórzenie liczb, kolorów
Karty obrazkowe umieszczamy pod kartami z liczbami lub kolorami. Każemy dziecku podnieść kartę która znajduje się pod wybranym przez nas kolorem lub liczbą.
8. Hide and seek
Chowamy karty obrazkowe w domu. Dziecko szuka i wymawia znaleziony wyraz. 
* Dla starszych dzieci możemy wprowadzić do tego wyrażenia: Cold/Zimno Hot/Gorąco
9. Shark - ulubiona gra dzieci
Drukujemy kartę z rekinem. Bierzemy wszystkie karty i umieszczamy pomiędzy kartę z rekinem. Przewijamy karty po kolei z jednoczesnym wymawianiem ich po angielsku. Kiedy pojawi się karta rekin, dziecko się chowa. Pamiętajmy o głośnym wymówieniu OH NO, SHARK! Następnie chowamy rekina pomiędzy kartami i gra toczy się dalej.
powrót do góry