Marzec 2024

 Wykaz uroczystości i projektów organizowanych w przedszkolu wspólnie z rodzicami

 BUDZIMY WIOSNĘ – dzieci w każdej grupie razem z nauczycielkami zakładają w sali zielone ogródki. Sieją, sadzą, przesadzają, zakładają hodowlę roślin zielonych. Prowadzą obserwacje przyrodnicze. Chętnych zapraszamy do przyniesienia sadzonek lub nasion kwiatów, warzyw, ziół, osłonek, doniczek.

Pamiętamy o dostosowanie odzieży do warunków atmosferycznych.

  1. „Wielki pokaz mody z recyklingu” - CZWARTEK 07.03.2024

grupa II „Delfinki

Zachęcamy Państwa do wykonania wspólnie z dzieckiem w domu strojów z różnorodnych materiałów. Podczas pokazu dzieci zaprezentują swoje "eko - kreacje" przed koleżankami i kolegami z grupy.

Stroje należy wykonać z surowców wtórnych (butelki, kubeczki, gazety, papiery, folia, nakrętki, pudełka, sznurki, wstążki, itp.) i dostarczyć do przedszkola 

  1. Eksperymenty w przedszkolu CZWARTEK 21.03.2024 o godz. 9:00

Dzieci wezmą udział w warsztatach eksperymentalnych pt. „Fluorescencja”

  1. Powitanie WiosnyCZWARTEK 21.03.2024

Z kukłą Marzanny dzieci uczestniczą w kolorowym korowodzie wokół przedszkola. Tego dnia można przynieść do przedszkola instrumenty perkusyjne by śpiewem i graniem przepędzić Zimę za morza.

  1. Projekt czytelniczym „czytaMy dzieciom”

grupa II „Delfinki

Zapraszam chętnych rodziców na czwartkowe spotkania z książką w godzinach 9:00-11:00, w celu przeczytania wybranej pozycji książkowej dla dzieci.

Zapisy u Pani Magdaleny Brzózki.

 

Zachęcamy do korzystania z mini biblioteczki w Zielonym kąciku oraz do udziały w akcji „Wymień się książką” – przynosimy książkę z domu i wymieniamy ją na inną.

 

„Klucz do uczenia się” wg teorii L.Wygotskiego   to ciągła edukacja przyrodnicza, matematyczna, językowa, ruchowa, przygotowania grafomotorycznego, logicznego myślenia… planowana na cały miesiąc.